29 punktów karnych za rażące łamanie przepisów ruchu drogowego

Oceń ten artykuł
(1 głos)

58 – latek z Bartoszyc, za nic miał przepisy ruchu drogowego i popełniał wykroczenia jedno za drugim. Najpierw wyjeżdżając z parkingu nieprawidłowo omijał stojącego „na jego drodze” peugeota, uderzył w niego, po czym, jak gdyby nic się nie stało, odjechał z miejsca kolizji, po to by popełniać kolejne wykroczenia. Mężczyzna otrzymał 4 mandaty i 29 punktów karnych.

Wczoraj, (31.01.18r.), po 16:30 dyżurna bartoszyckiej komendy policji otrzymała informacje, że na ul. Młynarskiej w Bartoszycach doszło do kolizji drogowej. W rozmowie z 38 – latkiem wzywającym policjantów, ustaliła, że w tył jego Peugeota Boxer, uderzył jadący KIĄ mężczyzna po czym odjechał. 38 – latek zapamiętał numery rejestracyjne sprawy kolizji i przekazał je dyżurnej. Dyżurna podała komunikat podległym patrolom, aby zwrócili uwagę na auto o danych numerach rejestracyjnych, które brało udział w kolizji drogowej. Policjanci z ruchu drogowego, błyskawicznie odpowiedzieli, że aktualnie interweniują wobec kierującego, który rażąco łamał przepisy i ukarali go 3 mandatami. Jadący KIĄ 58 – latek na trasie Bartoszyce – Kinkajmy (DW592), wyprzedzał na przejściu dla pieszych i na skrzyżowaniu oraz przekroczył prędkość o 44 km/h. Policjanci powiedzieli dyżurnej, że to auto, którego kierującego właśnie ukarali ma podane przez nią nr rejestracyjne. 58 – latek zapytany, czy spowodował kolizję na ul. Młynarskiej, początkowo zaprzeczał twierdząc, że w ogóle dziś tam nie był, jednak w rezultacie przyznał się i przyjął 4 mandat i kolejne 6 punktów karnych. Mieszkaniec Bartoszyc, za swoje skandaliczne zachowanie na drodze otrzymał mandaty w łącznej kwocie 1100 zł., a 29 punktów karnych, niebawem zasili jego konto.

Po wprowadzeniu punktów karnych do sytemu punktowego informację, że 58 – latek z Bartoszyc przekroczył ich limit, otrzyma Wydział Komunikacji w Starostwie Powiatowym. Starosta, na wniosek  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie wyda decyzję o konieczności kontrolnego sprawdzenie kwalifikacji 58 – latka, który, aby zachować uprawnienia będzie musiał ponownie przejść procedurę taką, jak osoba, która stara się o prawo jazdy po raz pierwszy.

Znajdź nas

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informację na swój e-mail.