Pijany syn wiózł równie pijanego ojca skuterem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pomoc medyczna nie była potrzebna, jednak ratownicy medyczni byli na miejscu, bo ujęli nietrzeźwego kierującego. 29 – latek wiózł pijanego ojca skuterem. Mężczyźni wywrócili się na rondzie między ul. Bema i Nowowiejskiego w Bartoszycach. 29 – letni kierujący jednośladem miał 2,6 ‰ alkoholu w organizmie, jego 56 – letni ojciec 1,9‰.

W niedzielę, (14.01.18r.), wieczorem policjanci z Bartoszyc zostali wezwani na interwencję przez ratowników medycznych, którzy byli świadkami wywrócenia się kierującego motorowerem na rondzie między ul. Bema i Nowowiejskiego w Bartoszycach. Pomoc medyczna nie była potrzebna, bo mężczyznom nic się nie stało, obecność policji, z kolei, była niezbędna, bo kierujący jednośladem był pijany, jego pasażer również. Okazało się, że motorowerem jechał syn z ojcem.  29 – latek miał 2,6 ‰ alkoholu w organizmie, jego 56 – letni ojciec 1,9‰. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańca gm. Bartoszyce, a po wykonaniu z nim niezbędnych czynności zwolnili do domu.

Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości 29 – latek odpowie przed sądem. Kodeks karny, za to przestępstwo przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata. Dodatkowo, w przypadku skazania sprawcy za to przestępstwo, sąd orzeka świadczenia pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tyś. zł..

Ostatnio zmieniany środa, 17 styczeń 2018 11:11

Znajdź nas

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informację na swój e-mail.