Wjechała do rowu po nieudanej próbie wyprzedzania

Oceń ten artykuł
(0 głosów)


Wczoraj, (15.11.17r.,), około godziny 16-stej, na DK 51 w miejscowości Osieka doszło do zdarzenia drogowego. Prawdopodobnie jego przyczyną było nieprawidłowe wykonywanie manewru wyprzedzania. Policjanci ustalili, że 29-letnia kobieta jadąca renaultem chciała wyprzedzić jadący przed nią samochód, nie upewniła się czy może bezpiecznie to zrobić, zjechała na lewy pas ruchu, na którym ten sam manewr rozpoczął już kierujący hyundaiem. Orientując się w sytuacji zaczęła hamować, straciła kontrole nad autem i wjechała do rowu. Mieszkankę Górowa Iławeckiego karetka pogotowia zabrała do szpitala na badania lekarskie. Kobieta była trzeźwa. 

Z uwagi na brak informacji o stanie zdrowia kobiety, czynności na miejscu zdarzania, należało wykonać jak przy wypadku drogowym. Kryminalni wykonali oględziny miejsca zdarzenia
i zabezpieczyli renaulta na parkingu strzeżonym. Po kilku godzinach okazało się, że obrażenia kobiety nie są groźne i zdarzenie to nie było wypadkiem drogowym.

Sprawa trafi do Zespołu ds. Wykroczeń. Za naruszenie przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym, w tym przypadku za naruszenie przez kierującego obowiązku upewnienia się przed wyprzedzaniem, czy: kierujący jadący za nim nie rozpoczął manewru wyprzedzania, (art.24 ust.1 pkt 2)., taryfikator przewiduję grzywnę w kwocie 250 zł.. W postępowaniu przed sądem, kobiecie może grozić grzywna w kwocie do 3 tyś., zł..

Ostatnio zmieniany piątek, 17 listopad 2017 11:04

Znajdź nas

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informację na swój e-mail.